Kaip pasiruošti nuotolinei konsultacijai

Pastaruoju metu jau nieko nestebina nuotolinės gydytojo konsultacijos. Vienos dažniausių problemų dėl kurių kreipiamasi į gydytojus per nuotolį – šokinėjantis kraujo spaudimas, karščiavimas, sloga, gerklės skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas. Ką reiktų žinoti prieš pradedant konsultuotis nuotoliniu būdu.

Jei paūmėjo lėtinės ligos

Prieš numatomą vizitą, namuose raskite  ramią, gerai apšviestą vietą. Geriausia sėdėti priešais langą ar prie šviestuvo . Netoliese pasidėkite   termometrą , kraujospūdžio aparatą, laikrodį, rodantį sekundes –  jei gydytojas paprašytų išmatuoti kraujospūdį ir temperatūrą bei paskaičiuoti širdies susitraukimų dažnį.

Vizito metu gydytojas peržiūrės jūsų ligos istoriją e-sveikatoje  ir paklaus apie bet kokius jūsų sveikatos rodiklius. Jis taip pat paklaus apie jūsų mitybą, miegą ir fizinį  krūvį. Gydytojas  peržiūrės jūsų tyrimų rezultatus ir vaistus, kuriuos vartojate, todėl prieš

 

vizitą vaistus pasidėkite šalia savęs ar užsirašykite jų pavadinimus. Gydytojas, konsultacijos metu,  taip pat gali Jūsų paprašyti vaikščioti ar pajudinti rankas, kojas, tam, kad įsitikintų Jūsų judesių laisvumu.  Kartais, stebint pacientą, namų aplinkoje, galima labai daug suprasti –  pvz. vyresnių pacientų  namuose galima pamatyti, kur laikomi vaistai, ar yra kliūčių vaikštant ir ar yra griuvimo rizika ir t.t. Vizito metu Jūs gausite rekomendacijas dėl tolesnio gydymo, taip pat Jums gali būti rekomenduoti

tyrimai – kraujo, rentgenas, echoskopiją, kuriuos jau turėsite atlikti gydymo įstaigoje. Taip pat galėsite pasitarti dėl vakcinų ar profilaktinių tyrimų. Vizito pabaigoje gydytojas pateiks Jums rekomendacijas, gydymo ir jei reikia tyrimo planą.

Susirgus ūmiai

Pastaruoju metu didžiausią dalį konsultacijų nuotoliniu būdu  sudaro ūmus susirgimai , tokie, kaip :  peršalimas, karščiavimas, šlapimo takų infekcija. Prieš vizitą apgalvokite simptomus, kaip ir kada jie prasidėjo. Ar aplinkoje yra sergančių? Šalia turėkite termometrą, kraujo spaudimo matavimo aparatą, pulsoksimetrą (jei kosite, ar dūstate) , taip pat mobilų telefoną, kurio pagalba galima bus pažiūrėti Jūsų gerklę, bėrimą ir t.t. Vizito metu gydytojas klaus Jūsų apie ligos pradžią, simptomus, dabartinę būklę. Jis  gali paprašyti Jūsų čiuopti po žandikauliu, kad pamatytų, ar jūsų limfmazgiai nėra patinę. Gali tekti paspausti/pastuksenti skruostikaulius, po akimis ir kaktą, kad patikrintumėte, ar nėra sinusų skausmo. Taip pat gali būti paprašyta giliai įkvėpti ir įkvėpti mobiliojo įrenginio ar kompiuterio mikrofoną. Vizito pabaigoje gydytojas paskirs gydymą arba paprašys suplanuoti vizitą į polikliniką.

 

en_GBEnglish (UK)