Šeimos gydytojo konsultacija nuotoliniu būdu

konsultacija nuotoliniu būduŠeimos gydytojo konsultacija nuotoliniu būdu pastaruoju metu jau nieko nestebina.

Vienos dažniausių problemų dėl kurių kreipiamasi į gydytojus per nuotolį (nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija) – šokinėjantis kraujo spaudimas, karščiavimas, sloga, gerklės skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas. Ką reiktų žinoti prieš pradedant konsultuotis nuotoliniu būdu, kaip pasiruošti nuotolinei konsultacijai.

Jei paūmėjo lėtinės ligos

Prieš numatomą vizitą, namuose raskite  ramią, gerai apšviestą vietą. Geriausia sėdėti priešais langą ar prie šviestuvo. Netoliese pasidėkite   termometrą, kraujospūdžio aparatą, laikrodį, rodantį sekundes –  jei gydytojas paprašytų išmatuoti kraujospūdį ir temperatūrą bei paskaičiuoti širdies susitraukimų dažnį.

Paslaugos metu, šeimos gydytojo konsultacija nuotoliniu būdu, gydytojas peržiūrės jūsų ligos istoriją e-sveikatoje  ir paklaus apie bet kokius jūsų sveikatos rodiklius. Jis taip pat paklaus apie jūsų mitybą, miegą ir fizinį  krūvį. Gydytojas  peržiūrės jūsų tyrimų rezultatus ir vaistus, kuriuos vartojate, todėl prieš vizitą vaistus pasidėkite šalia savęs ar užsirašykite jų pavadinimus. Gydytojas, konsultacijos metu,  taip pat gali Jūsų paprašyti vaikščioti ar pajudinti rankas, kojas, tam, kad įsitikintų Jūsų judesių laisvumu.  Kartais, stebint pacientą, namų aplinkoje, galima labai daug suprasti –  pvz. vyresnių pacientų  namuose galima pamatyti, kur laikomi vaistai, ar yra kliūčių vaikštant ir ar yra griuvimo rizika ir t.t. Vizito metu Jūs gausite rekomendacijas dėl tolesnio gydymo, taip pat Jums gali būti rekomenduoti tyrimai – kraujo, rentgenas, echoskopiją, kuriuos jau turėsite atlikti gydymo įstaigoje. Taip pat galėsite pasitarti dėl vakcinų ar profilaktinių tyrimų. Vizito pabaigoje gydytojas pateiks Jums rekomendacijas, gydymo ir jei reikia tyrimo planą.

Kada reikalinga nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija susirgus ūmiai

Pastaruoju metu didžiausią dalį konsultacijų nuotoliniu būdu  sudaro ūmūs susirgimai, tokie, kaip:  peršalimas, karščiavimas, šlapimo takų infekcija.

Prieš vizitą – nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija – apgalvokite simptomus, kaip ir kada jie prasidėjo. Ar aplinkoje yra sergančių? Šalia turėkite termometrą, kraujo spaudimo matavimo aparatą, pulsoksimetrą (jei kosite, ar dūstate) , taip pat mobilų telefoną, kurio pagalba galima bus pažiūrėti Jūsų gerklę, bėrimą ir t.t. Vizito metu gydytojas klaus Jūsų apie ligos pradžią, simptomus, dabartinę būklę. Jis  gali paprašyti Jūsų čiuopti po žandikauliu, kad pamatytų, ar jūsų limfmazgiai nėra patinę. Gali tekti paspausti/pastuksenti skruostikaulius, po akimis ir kaktą, kad patikrintumėte, ar nėra sinusų skausmo. Taip pat gali būti paprašyta giliai įkvėpti ir įkvėpti mobiliojo įrenginio ar kompiuterio mikrofoną. Vizito pabaigoje gydytojas paskirs gydymą arba paprašys suplanuoti vizitą į polikliniką.

Nuoroda į straipsnį

Mes dirbame 7 dienas per savaitę, nuo 8 iki 20val. Galite registruotis konsultacijai jums patogiu laiku. Registracija

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
      Scroll to Top