Jei įgėlė bitė ar įkando vabzdys…

Jei įgėlė bitė ar įkando vabzdys…

Atėjus vasarai , visi stengiasi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, padaugėja vabzdžių įkandimų. Vabzdžių įgėlimai ir įkandimai gali būti skausmingi, keliantys nerimą  dirginantys, tačiau retai jie sukelia sunkius sveikatos sutrikimus, nebent turite  alerginę reakciją.

Skambinkite 112, jei jūs ar jūsų vaikui:

  • Buvo įkandimas ar įgėlimas ir staiga atsirado dilgėlinė, veido patinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, galvos svaigimas ar alpimas
  • Anksčiau buvo rimta alerginė reakcija į vabzdžių įkandimą ar įgėlimą
  • Įkandimas šalia burnos
  • Jei naudojate EpiPen (tai epinefrino kitaip dar vadinamas adrenalino autoinjektorius į raumenis, skirtas naudojamas kaip skubios pagalbos priemonė sunkioms alerginėms reakcijoms (anafilaksijai), sukeltoms alergenų – tai pirma sušvirkškite jį – tada kvieskite greitąją pagalbą.
  1. Nuimkite geluonį (dėl bičių įgėlimų) – geriausia tai padaryti nagu, ar banko kortele. Jokiu būdu nespauskite geluonies, nes nuodų gali dar daugiau patekti į įkandimo vietą ir netraukite burną, nes nuodų gali patekti ir traukiančiajam.
  2. Išvalykite įkandimo vietą. Įkandimą ar įgėlimą nuplaukite švelniu muilu ir vandeniu.
  3. Gydykite simptomus.

Nuimkite visus papuošalus šalia  įkandimo ar įgėlimo vietos. Gali būti vėliau sunku tai padaryti, kai vieta patinimas ir bus skausminga.

5-10 minučių palaikykite ant skaudamos vietos ledo , ledo maišeliu ar rankšluosčiu suvilgytu šaltu vandeniu, tada 10 minučių pertrauka. Tada pakartokite.(ledo nedėkite tiesiai ant odos – o tik per švaraus audinio skiautę)

Jei įgėlimas buvo ant rankos ar kojos, pakelkite galūnę.

Jei įgėlė bitė ar įkando vabzdys… Gali padėti skausmą malšinantys vaistai, tokie kaip acetaminofenas (paracetamolis) arba ibuprofenas). Jei skirsite vaikui –  būtinai laikykitės ant buteliuko pateiktų dozavimo nurodymų arba apsitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Antihistamininiai  preparatai gali padėti nuo patinimo ir niežėjimo. Jis gali būti vartojamas per burną arba tepamas tiesiai į įgėlimo vietą. Prieš pradėdami vartoti antihistamininius vaistus kūdikiams ar mažiems vaikams, kreipkitės į savo gydytoją.

Jokiais būdais nekrapštykite pažeistos vietos

Kreipkitės į gydytoją, jei įkandimo vietoje atsirado pūlinukas, patinimas didėja, paraudimas plečiasi, pakilo kūno temperatūra.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
      Scroll to Top