Odos bėrimai

Odos bėrimai – odos bėrimus gali sukelti įvairūs veiksniai, įskaitant alergijas, infekcijas, dirgiklius ir pagrindines sveikatos sąlygas. Kai kurios dažniausios odos bėrimų priežastys:

Alerginės reakcijos: alergija maistui, vaistams ar aplinkos veiksniams, tokiems kaip žiedadulkės, naminių gyvūnėlių pleiskanos ar vabzdžių įkandimai, gali sukelti odos bėrimus.

Infekcijos: Virusinės, bakterinės ir grybelinės infekcijos gali sukelti odos bėrimus. Dažni pavyzdžiai yra vėjaraupiai, juostinė pūslelinė, impetiga, grybelis ir pėdų grybelis.

Dirginančios medžiagos: stiprių cheminių medžiagų, muilo, ploviklių ir audinių poveikis gali sukelti odos bėrimus.

Autoimuninės ligos: tokios ligos kaip psoriazė ir vilkligė gali sukelti lėtinius odos bėrimus.

Vabzdžių įkandimai: uodų, blusų ir erkių įkandimai gali sukelti odos bėrimus, taip pat sąlytis su augalais, tokiais kaip nuodingoji gebenė ir nuodingasis ąžuolas.

Odos bėrimai – odos bėrimų gydymas priklauso nuo pagrindinės priežasties. Lengvi bėrimai gali būti gydomi nereceptiniais kremais ar tepalais, o esant sunkesniems, gali prireikti receptinių vaistų. Svarbu kreiptis į gydytoją, jei bėrimą lydi kiti simptomai, pvz., karščiavimas, skausmas ar patinimas, arba jei po kelių dienų jis nepagerėja.

Galite pasitarti su mūsų šeimos gydytojais.

Odos bėrimai spaudoje.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščias
      Scroll to Top