Skauda gerklę? 9 patarimai kaip palengvinti gerklės skausmą. Gerklės skausmo priežastys

Gerklės skausmo priežastys
Gerklės skausmo priežastys

9 patarimai kaip palengvinti gerklės skausmą. Dažniausios gerklės skausmo priežastys – virusai, bakterijos. Virusai gali būti įvairūs – Covid-19, gripas, infekcinė mononukleozė, vėjaraupiai, adenovirusai. Bakterijos – dažniausiai streptokokas.

Neretai gerklės skausmą lydi skausmingas rijimas, padidėję ir skausmingi kaklo -pažandiniai limfmazgiai, karščiavimas, sloga.

9 patarimai kaip palengvinti gerklės skausmą. Tad, jei skauda gerklę, svarbu:

 • Gerai pailsėti i mažiau kalbėti

Sergant labai svarbu tausojantis rėžimas – gerai išsimiegoti, stengtis mažai kalbėti, nes neretai infekcija pričiumpa ir balso stygas.

 • Gerkite daug skysčių

Per dieną reiktų išgerti 2 litrus ir daugiau. Netinka karšti, rūgštūs gėrimai – tai dar labiau gali sudirginti gleivinę. Gerkite kambario temperatūros vandenį, arbatas.

 • Gerklės skausmą ir temperatūrą mažinkite paracetamoliu ar ibuprofenu.
 • Skalaukite gerklę ramunėliu, šalaviju nuoviru. Jei tinka (kai yra daugiau gleivių) galima skalauti druskos tirpalu (galima pasidaryti namie – nubrauktas arbatinis šaukštelis druskos į vieną stiklinę vandens). Sausesnei, perštinčiai gerklei labai tinka aliejiniai purškalai. Taip pat labai neblogai padeda įvairūs čiulpiniai – gali būti su žolelėmis, medumi ir t.t .
 • Nevartokite be reikalo antibiotikų

Virusinį gerklės skausmą lydi kiti peršalimo simptomai, tokie kaip sloga, kosulys, paraudusios ar ašarojančios akys ir čiaudulys. Bakterinio uždegimo sukeltą gerklės skausmą gali lydėti aukšta temperatūra, šaltkrėtis, prakaitavimas ir drebulys, gali būti pūlingas apnašas. Šiuo atveju reikalinga gydytojo konsultacija.

 • Venkite dirgiklių

Rūkymas, alergenai, sausas oras, refliuksas – šie dažniausia silpnina gerklės gleivinę ir gali sukelti gerklės perštėjimą.

 • Nepamirškite imuninės sistemos

Valgykite lengvą , neaštrų maistą. Gerai sukramtykite ir venkite grubaus , kieto maisto, nes tai dar labiau gali sudirginti gleivinę. Sunku ryti, kvėpuoti ar atidaryti burną. Nepamirškite jau tikrai girdėto ir gerai žinomas vitamino D.

 • Tvarkykite nosį

Peršalimo metu neretai būna užgulta nosis, todėl tenka kvėpuoti per burną, o tai dar labiau sausina gerklės gleivinę. Nosiai padės plovimai su jūros vandens tirpalu, nosies gleivinę sutraukiantys vaistai (dėl jų vartojimo trukmės pasitarkite su gydytoju).

 • Drėkinkite ir vėdinkite kambarius

Kreipkitės į gydytoją

kai Gerklės skausmas yra stiprus, užsitęsęs arba nepalengvėja plinta į ausį. Labai padidėję ir skausmingi kaklo-pažandiniai limfmazgiai. Sunku ryti, kvėpuoti ar išsižioti. Matote baltus taškelius ar vientisą baltą apnašą ant tonzilių. Dingo balsas ilgiau nei savaitę. Temperatūra 39 ir daugiau.

0
  0
  Jūsų krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
   Scroll to Top