Šlapimo takų infekcija (ŠTI)

Šlapimo takų infekcija (ŠTI) yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Ši infekcija gali paveikti bet kurią šlapimo takų dalį, įskaitant inkstus, šlapimtakius, šlapimo pūslę ir šlaplę. Tai dažniausiai sukelia bakterijos, tačiau gali būti ir kitų patogenų sukelta.

Priežastys:

Šlapimo takų infekcijos dažniausiai atsiranda dėl bakterijų patekimo į šlapimo takus. Dažnai tai yra Escherichia coli (E. coli) bakterija, kuri natūraliai gyvena žarnyne, bet gali patekti į šlapimo takus ir sukelti infekciją. Kitos bakterijos arba mikroorganizmai taip pat gali būti atsakingi už šią problemą.

Simptomai:

Šlapimo takų infekcijos simptomai gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai jie būna:

 1. Dažnas šlapinimasis.
 2. Skausmingas šlapinimasis.
 3. Nepilno pasišlapinimo pojūtis.
 4. Skausmas ar deginimas šlapimo takuose.

Diagnostika:

 1. Šlapimo tyrimas: tai pagrindinis tyrimas, kuris padeda nustatyti sukėlėją ir tipą. Tyrimas turėtų apimti šlapimo pasėlį ir jautrumo antibiotikams testą.
 2. Papildomi tyrimai: Gydant sudėtingas ar pakartotines infekcijas, gali būti naudinga atlikti papildomus tyrimus, tokius kaip ultragarsas ar KT, siekiant išvengti komplikacijų.

Prevencija ir gydymas:

Prevencija yra svarbi, ypač jei yra polinkis į šlapimo takų infekcijas. Keletas patarimų:

 1. Gerti pakankamai vandens.
 2. Vengti šlapimo susilaikymo.
 3. Ištuštinti šlapimo pūslę po lytinio akto.
 4. Vengti naudoti parfumuotus higienos produktus.

Gydymas dažniausiai yra antibiotikais, kuriuo gydytojas skirs pagal infekcijos tipo ir sunkumo laipsnį.

Išvados:

Šlapimo takų infekcija (ŠTI) yra nemalonus, tačiau dažnai lengvai gydomas susirgimas. Svarbu laiku pasitarti su gydytoju ir laikytis nustatytų gydymo instrukcijų. Prevencinės priemonės taip pat gali būti veiksmingos šios problemos išvengimui.

Jei pastebite simptomus, tokius kaip dažnas šlapinimasis, skausmas ar deginimas šlapimo takuose, arba turite įtarimų dėl ŠTI, svarbu kreiptis į gydytoją.

0
  0
  Jūsų krepšelis
  Jūsų krepšelis tuščias
   Scroll to Top